KEK
Fillimi / Lajmet / Emini: Kemi një opozitë të çorientuar
Kuvendi i Kosoves

Emini: Kemi një opozitë të çorientuar

Opozita aktuale është e çorientuar dhe po lufton për mbijetesë e jo për interesin e shtetit dhe të qytetarëve, vlerëson Deputetja e LDK’së, Njomza Emini, Sipas saj, AAK, Vetëvendosje dhe NISMA po mundohen të faktorizohen duke ngritur çështje për të cilat s’kanë as mendim të tyre. “Aktualisht, kemi një opozitë të çorientuar. Në luftë me njëra-tjetrën se kush po e mbizotëron skenën opozitare”, ka vlerësuar deputetja e LDK’së. Këto tri parti opozitare u prishën për shkak se formuan “Qeverinë” imagjinare por s’u pajtuan për pozitat përkatëse.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: Pas zgjedhjeve nuk e përjashtojmë mundësinë e koalicionit më Lëvizjen Vetëvendosje

Avdullah Hoti: Pas zgjedhjeve nuk e përjashtojmë mundësinë e koalicionit më Lëvizjen Vetëvendosje

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka theksuar se për koalicione pas zgjedhore do të diskutojnë ...