KEK
Fillimi / Lajmet / Mustafa: Ekspertet krijuan kauzë dhe te pavërtetë për demarkacionin
Gjendje para përshkallëzimit në kufirin me Malin e Zi

Mustafa: Ekspertet krijuan kauzë dhe te pavërtetë për demarkacionin

Kryeministri, Mustafa duke shpresuar se Marrëveshja do të ratifikohet me votim nga të gjithë deputetët, sërish ka akuzuar opozitën, për siç ka thënë ai, se qytetarët nuk mund ta paguajnë çmimin e izolimit për shkak të agjendave politike të opozitës dhe politikave populliste të disa individëve.  Debatin për demarkacion Kosovë- Mali i Zi që është paralajmëruar të mbahet më 3 gusht, po e pret me ankth Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa “Pres të epet përgjigja se cilët 12,000 apo 8,200 hektarë i humbi Kosova në shënimin e vijës kufitare me Malin e Zi. Opozita dhe ekspertët e saj që krijuan këtë kauzë, për kuptimin tim të pavërtetë dhe të paqëndrueshme, e kanë shansin të faktojnë se cila komunë, cili vendbanim, cili fshat, cila zonë kadastrale është zvogëluar në krahasim me atë që ka qenë para nënshkrimit të Marrëveshjen për Kufirin me Malin e Zi” vlerëson kryeministri.

 

Kontrolloni gjithashtu

Adhanom Ghebreyesus: Brenda 100 ditëve të ardhshme të fillojnë vaksinimet kundër Covid-19 në krejt botën

Adhanom Ghebreyesus: Brenda 100 ditëve të ardhshme të fillojnë vaksinimet kundër Covid-19 në krejt botën

Kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus shprehu sot dëshirën që fushatat e vaksinimit kundër COVID-19 ...