KEK
Fillimi / Institucionet / Komuna e Vitisë kujton sulmet ajrore të Natos kundër caqeve ushtarake e policore serbe

Komuna e Vitisë kujton sulmet ajrore të Natos kundër caqeve ushtarake e policore serbe

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me përfaqësues të KFOR-it kanë bërë homazhe në kompleksin Richard Holbrooke në Viti, për të përkujtuar 24 marsin e vitit 1999 kur edhe kanë filluar sulmet ajrore të NATO-së kundër caqeve ushtarake e policore serbe.

Kryetari Haliti pas vendosjes së luleve theksoj se sulmet ajrore të NATO-së dhe kontributi i shteteve mike të Kosovës sollën lirinë e këtij vendi dhe për atë ai shtoj se ne gjithmonë duhet të jemi falënderues miqve tanë ndërkombëtarë në veçanti ShBA-së.

Kontrolloni gjithashtu

Në prag të inaugurimit të presidentit të SHBA-së, kryetari Haliti në shenjë respekti vendosi lule në memorialin e Beau Biden, djalit të ndjerë të presidenti amerikan dhe të diplomatit Richard Holbrooke

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, me bashkëpunëtor kanë vendosur sot kurora lule në ...