Kongresmeni, Eliot Engel, është rizgjedhur, pa asnjë kundërshtar, në Dhomën e Përfaqësuesve

Kongresmeni, Eliot Engel, është rizgjedhur, pa asnjë kundërshtar, në Dhomën e Përfaqësuesve

Miku i madh i Kosovës dhe i shqiptarëve në përgjithësi, kongresmeni amerikan, Eliot Engel,  është rizgjedhur, pa asnjë kundërshtar, në Dhomën e Përfaqësuesve. Demokrati Engel, pasi është rizgjedhur në postin e tij, i ka vlerësuar këto zgjedhje si ndër më të rëndësishmet, në përpjekjen e partisë së tij për të fituar përkrahjen e Kongresit në lidhje me kundërshtimin e politikave të presidentit aktual, Donald Trump.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …