Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish boksierin e njohur shqiptar me famë botërore, Luan Krasniqin

Kryeministri Haradinaj ka pritur në takim ish boksierin e njohur shqiptar me famë botërore, Luan Krasniqin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish boksierin e njohur shqiptar me famë botërore, Luan Krasniqin. Ku përmes një postimi, Haradinaj ka theksuar se Luani vazhdon të mbetet ende inspirim për gjeneratat e reja, dhe sot më shumë se kurrë ka sportistë që po e ndjekin rrugën e Krasniqit. “Kënaqësi ta pres në takim kampionin tonë, Luan Krasniqin, suksesi ndërkombëtar i të cilit mbetet gjithmonë inspirim për brezat e ri. Sot, më shumë se kurrë, kemi sportistë që ndjekin rrugën dhe sukseset e Luanit. Sportistët e formatit të tij ishin dhe janë imazhi më i mirë i Kosovës në botë”, ka shkruar kryeminstri  Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Olaf

Olaf Scholc: Rreziku i përdorimit të armëve bërthamore nga Rusia në luftën e Ukrainës, është ulur pas presionit ndërkombëtar

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Sholc,  ka deklaruar se rreziku i përdorimit të armëve bërthamore nga …