KEK
Fillimi / Lajmet / Kosnett: Miratimi i Konventës së Stambollit nga deputetët e Kuvendit e përafron Kosovën me vlerat Euro-Atlantike
Kosnett: Do të vazhdojmë të punojmë së bashku me BE-në për të arritur njohjen e ndërsjellë midis Kosovës dhe Serbisë

Kosnett: Miratimi i Konventës së Stambollit nga deputetët e Kuvendit e përafron Kosovën me vlerat Euro-Atlantike

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka përgëzuar miratimin e Konventës së Stambollit nga deputetët e Kuvendit të Kosovës. Përmes një postimi, Kosnett tha se përmes kësaj Konvente Kosova po përafrohet me vlerat Euro-Atlantike. “Miratimi i Konventës së Stambollit nga Kuvendi i Kosovës do të avancojë të drejtat e grave, kundërshton dhunën ndaj grave dhe demonstron edhe një herë përafrimin e Kosovës me vlerat Euro-Atlantike”, ka shkruar Kosnett. Kjo konventë ka për qëllim “mbrojtjen e grave nga të gjitha format e dhunës dhe parandalimin, ndjekjen penale dhe eliminimin e dhunës kundër grave dhe dhunës në familje”.

Kontrolloni gjithashtu

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari i vendit, Hashim Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Nga Partia Demokratike e Kosovës kanë dhënë detaje për takimin që ka pasur sot i ...