Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Kosnett shprehet i nderuar që do ta takojë të Përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer
Kosnett shprehet i nderuar që do ta takojë të Përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimorë, Matthew Palmer

Kosnett shprehet i nderuar që do ta takojë të Përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosoë, Philip Kosnett, është shprehur i nderuar që do ta takojë të Përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Kosnett përmes një shkrimi të publikuar në Twitter, ka thënë se me të do të diskutojnë se si të ndërtojnë një të ardhme më të mirë për Kosovën. “I nderuar ta kemi në qytet Përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, për të diskutuar për të punuar për ndërtimin e Kosovës, në mënyrë që të krijojmë një të ardhme më të mirë e më të suksesshme”, ka shkruar ambasadori amerikan. Zëvendës ndihmësi i sekretarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës njëherësh Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka ardhur sot në Kosovë. Ai deri më tani është takuar me kryeministrin në detyrë Ramush Haradinaj, si dhe kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

Kontrolloni gjithashtu

Nga sot Republika e Shqipërisë e merr kryesimin e presidencës së OSBE-së

Nga sot Republika e Shqipërisë e merr kryesimin e presidencës së Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj udhëtojnë sot drejt ...