MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / KQZ sot tërheq shortin për renditjen e kandidatëve për zgjedhjet e jashtëzakonshme të komunave veriore
Sot votohet për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovë, t drejtë vote kanë 1,937,869 persona

KQZ sot tërheq shortin për renditjen e kandidatëve për zgjedhjet e jashtëzakonshme të komunave veriore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, sot do të bëjë tërheqjen e shortit për renditjen e kandidatëve të subjekteve politike për zgjedhjet e jashtëzakonshme të komunave veriore.  “Të martën në orën 11:00 do të bëhet tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike dhe kandidatëve në fletëvotimet e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Kryetar në komunat: Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok”, thuhet në njoftimin për media. Partia Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista serbe janë tri subjektet që kanë aplikuar për pjesëmarrje në zgjedhjet e 19 majit, për kryetar në katër komunat veriore. Në KQZ bënë me dije se, të gjitha aplikimet do të shqyrtohen nga Zyra për Regjistrim të Partive Politike dhe Certifikim, që do të paraqesë në KQZ rekomandimet përkatëse për secilin prej tyre.

Kontrolloni gjithashtu

Abmasadori Kosnett: Mesazhi im për Albin Kurtin dhe të tjerët është të luftohet korrupsioni në Kosovë

Abmasadori Kosnett: Mesazhi im për Albin Kurtin dhe të tjerët është të luftohet korrupsioni në Kosovë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philipp Kosnett, i ka komentuar zhvillimet e fundit politike dhe mundësinë ...