KEK
Fillimi / Lajmet / KQZ zyrtarisht e ka njoftuar sot kryetarin e vendit, Hashim Thaçi me rezultatet zgjedhore të 6 tetorit
KQZ zyrtarisht e ka njoftuar sot kryetarin e vendit, Hashim Thaçi me rezultatet zgjedhore të 6 tetorit

KQZ zyrtarisht e ka njoftuar sot kryetarin e vendit, Hashim Thaçi me rezultatet zgjedhore të 6 tetorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot zyrtarisht e ka njoftuar kryetarin e vendit, Hashim Thaçi me rezultatet zgjedhore të 6 tetorit. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se gjatë ditës së sotme kryetarit i është dërguar shkresa njoftuese e rezultateve. Ai bënë të ditur se Thaçit i është dërguar edhe një kopje e rezultateve të certifikuara edhe për kandidatët për deputetë që kanë marrë pjesë në zgjedhje. Kujtojmë se komisioni Qendror i Zgjedhjeve të mërkurën ka bërë certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve të fundit.

Kontrolloni gjithashtu

Vetëvendosje dhe LDK akuzojnë njëra tjetren për bllokimin e punës së Komisionit hetimor parlamentar për privatizim

Vetëvendosje dhe LDK akuzojnë njëra tjetren për bllokimin e punës së Komisionit hetimor parlamentar për privatizimin

Komisioni hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë ka miratuar listën me katër ...