J. Krasniqi

Krasniqi: Qeverisë duhet t’i jepet kohë, pas disa muajsh mund të ulemi dhe të diskutojmë se çka është punuar e çka jo

Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA’s Jakup Krasniqi, ka thënë në një intervistë për Periskopin se Qeverisë Haradinaj duhet t’i jepet kohë për të dëshmuar veten. Ai ka thënë se kjo kohë, ‘nuk nënkupton 100 ditë apo më pak’, por thotë se të paktën disa muaj duhet të shihet se si po punon kabineti i Haradinajt. “Mendoj se Qeverisë duhet t’i jepet kohë. Jo 100 ditë, por të paktën 6 muaj. Pas disa muajsh mund të ulemi dhe të diskutojmë se çka është punuar e çka jo. Por mendoj se kaq kohë duhet t’i jepet Haradinajt dhe kabinetit të tij qeveritar”, ka thënë Krasniqi në një intervistë dhënë Periskopit.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell, në seancën e KS të OKB-së ka folur edhe për propozimin franko-gjerman dhe për dialogun Kosovë-Serbi

Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova e Serbia të angazhohen në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja në mirëbesim dhe kompromis

Përfaqësuesi i Lartë evropian, Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të angazhohen në …