KEK
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari Veseli i ka takuar banorët e larguar nga banesa kolektive në Dardani të Prishtinës
Kryekuvendari Veseli i ka takuar banorët e larguar nga banesa kolektive në Dardani të Prishtinës

Kryekuvendari Veseli i ka takuar banorët e larguar nga banesa kolektive në Dardani të Prishtinës

Me kërkesë këmbëngulëse të të dëbuarve me Polici nga banesat, në lagjen Dardania të Prishtinë, kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli i ka takuar banorët e larguar nga banesa kolektive, të cilët që nga mëngjesi kanë pritur para ndërtesës së Kuvendit për ta takuar kryekuvendarin, Veseli. Ai ka dëgjuar kërkesat e banorëve, ndërsa i ka siguruar se do të bëjë përpjekje që të gjendet një zgjidhje në përputhje me legjislacionin dhe të drejtën humanitare. Banorët kërkuan nga kryetari i Kuvendit që të shoh mundësinë e gjetjes së një zgjidhjeje, pasi kanë mbetur pa strehë në stinën e dimrit. Ata e kanë falënderuar, z Veseli për pritjen që u ka bërë, me shpresë  se ai do të përpiqet të gjejë një zgjidhje. Ndërkohë është bërë e ditur se kryekuvendari,  Kadri Veseli do t’ i pres edhe në një takim tjetër përfaqësuesit e 131 familjeve të dëbuara nga ndërtesa në lagjen “Dardania”.

Kontrolloni gjithashtu

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobishme

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobi të paqes

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i ...