Kryeministri, Edi Rama me Genc Cakajn e Qemal Minxhozin sot në Hagë, kanë vizituar ish kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçi

Kryeministri, Edi Rama përmes një postimi iu ka përgjigjur akuzave të opozitës për vjedhje të energjisë elektrike

Kryeministri i Shqipërisë,  Edi Rama përmes një postimi iu ka  përgjigjur akuzave të opozitës për vjedhje të energjisë elektrike. Pjesëtarë militantë të opozitës kanë deklaruar se Rama shet energji me çmim më të ulet se ajo që blen. Edi Rama ka theksuar me këtë rast se më shumë se kushdo është hajduti që bërtet kapeni hajdutin dhe këta njerëz  kanë vjedhur aq shumë sa veç vjedhje shohin pas çdo gjëje. Si është e mundur që sa gdhihen e deri kur ngrysen bërtasin veç “Vjedhje! Vjedhje! Vjedhje”?! Sepse më shumë se kushdo është hajduti që bërtet,  kapeni hajdutin dhe këta kanë vjedhur aq shumë sa veç vjedhje shohin pas çdo gjëje!

Kontrolloni gjithashtu

Zoran Milanoviq, ka konfirmuar mbështetjen e vendosur të Kroacisë për hyrjen e Shqipërisë në Bashkimin Evropian

Kryetari i Kroacisë,  Zoran Milanoviq, ka konfirmuar mbështetjen e vendosur të vendit të tij  për …