KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka konfirmuar shifrat në rënie të infektuarve me virusin corona
Boris Johnson

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka konfirmuar shifrat në rënie të infektuarve me virusin corona

Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Xhonson, ka konfirmuar shifrat në rënie të infektuarve me virusin corona megjithatë ka kërkuar kujdes të shtuar pasi lufta nuk ka përfunduar ende. “Kam vënë re, natyrisht se jemi në ditën e gjashtë me shifra në rënie. Por është shumë e rëndësishme që të mos gëzohemi para kohe dhe të mos lejojmë të dalim në konkluzione të nxituara për këtë. Hapi i katërt i rihapjes hyri në zbatim vetëm pak ditë më parë. Njerëzit duhet të tregohen shumë të kujdesshëm dhe të zbatojnë qasjen e qeverisë”. “Dua të falënderoj të rinjtë e këtij vendi pasi po bëjnë një punë të mrekullueshme duke u vaksinuar. Shifrat janë të jashtëzakonshme, thuajse 70 për qind e personave të moshës nga 18 deri në 30 vjeç janë imunizuar, ka deklaruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Kosova nuk ka çfarë të fsheh nga paslufta kemi qenë nën administrimin ndërkombëtarë

Albin Kurti ka mohuar se Qeveria e Kosovës është e gatshme të hapë arkivat e UÇK-së, pavarësisht çka kishte thënë më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mohuar se Qeveria të cilën ai e drejton është ...