mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
kek
valamobile
akp deri me 5 maj
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson thellë se rezistenca ndaj taksës do ta sjell njohjen e Serbisë
Kryeministri Haradinaj po qëndron në SHBA ku po zhvillion takime edhe me përfaqësues të komunitetit shqiptar në Detroit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson thellë se rezistenca ndaj taksës do ta sjell njohjen e Serbisë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se është i hapur për çfarëdo zgjedhje e cila do të ishte në dobi të vendi, madje edhe për qeveri gjithëpërfshirëse. Ai ftoi për takim edhe partitë opozitare, LDK e Vetëvendosje, nëse kanë siç tha ai formulën për zgjidhje. Haradinaj theksoi se nuk jep dorëheqje meqë sipas tij, vendimet që po merr janë të drejta. “Unë nuk duhet me qenë bllokues nëse diçka e mirë i vjen vendit. S’po du me dhënë dorëheqje se mendoj që kam të drejtë me vendimet që po i marrë. Unë kam pas këshilla edhe për ushtrinë. Edhe ligji për Trepçën ishte i vështirë. Nuk mendoj që shkuarja ime e ndreq gjendjen në këtë vend”, ka thënë Haradinaj. Haradinaj, beson thellë se rezistenca ndaj taksës do ta sjell njohjen e Serbisë. Ai ka thënë se i vetmi kompromis për largim të taksës do të ishte një marrëveshje gjithëpërfshirëse mes Kosovës e Serbisë.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli thotë se Ambasada Amerikane në Prishtinë ka qenë gjithmonë shtëpi e shpresës dhe mbështetjes

Veseli thotë se Ambasada Amerikane në Prishtinë ka qenë gjithmonë shtëpi e shpresës dhe mbështetjes

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është pritur në rezidencën e Ambasadës së SHBA-së ...