mbpzhr grante
Airport Adem Jashari
MIT
valamobile
kek
Fillimi / Lajmet / 13 persona kanë mbetur të vdekur dhe rreth 40 të tjerë janë lënduar në një aksident në autostradën Shkup-Tetovë
13 persona kanë mbetur të vdekur dhe rreth 40 të tjerë janë lënduar në një aksident në autostradën Shkup-Tetovë

13 persona kanë mbetur të vdekur dhe rreth 40 të tjerë janë lënduar në një aksident në autostradën Shkup-Tetovë

Numri i viktimave ka arritur në 13, ndërsa rreth 40 persona të tjerë janë shtruar në Spitalet e Shkupit pas lëndimeve që kanë marrë nga aksidenti në autostradën Shkup-Tetovë. Këtë e konfirmoi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e parë për media pas aksidentit. Shkaqet ndonëse nuk dihen akoma, por raportohet se autobusi i kompanisë “Durmo Turs”, në fshatin Llaskarcë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësisë e tokave shqiptare

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësinë e tokave shqiptare

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20- vjetorin e Çlirimit të Vushtrrisë. Ai thotë ...