Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr grante
MIT
valamobile
Fillimi / Lajmet / Delegacioni Shtetëror sot do të takohet u pritet të votohet edhe Platforma për Dialogun më Serbinë
Delegacioni Shtetëror sot do të takohet u pritet të votohet edhe Platforma për Dialogun më Serbinë

Delegacioni Shtetëror sot do të takohet u pritet të votohet edhe Platforma për Dialogun më Serbinë

Sot do të mbahet takimi i delegacionit Shtetëror ku pritet të votohet edhe Platforma për Dialogun. Bashkëkryesuesi i këtij Delegacioni, Shpend Ahmeti, tha dje se Platforma për Dialogun pritet të votohet nga Delegacioni Shtetëror ndërsa të premten do t’i dorëzohet Kuvendit. Ahmeti ka thënë se kjo Platformë për Dialogun nuk është dorëzuar akoma të kryetari Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Për të diskutuar rreth kësaj platforme, bashkëkryesuesit e delegacionit Shpend Ahmeti dhe Fatmir Limaj u takuan dje me krerët shtetëror.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësisë e tokave shqiptare

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësinë e tokave shqiptare

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20- vjetorin e Çlirimit të Vushtrrisë. Ai thotë ...