mbpzhr grante
MIT
kek
valamobile
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Punëtorët e KEK-ut protestojnë sot para Qeverisë së Kosovës, për të kërkuar heqjen e kësaj kompanie nga ligji për pagat
Punëtorët eKEK-ut protestojnë sot para Qeverisë së Kosovës, për të kërkuar heqjen e kësaj kompanie nga ligji për pagat

Punëtorët e KEK-ut protestojnë sot para Qeverisë së Kosovës, për të kërkuar heqjen e kësaj kompanie nga ligji për pagat

Sindikata e punëtorëve të KEK-ut ka njoftuar se sot do të protestojnë para Qeverisë së Kosovës, për të kërkuar heqjen e kësaj kompanie nga ligji për pagat. “Të nderuar anëtarë të SRKEK-ut, punëmarrës të KEK-ut, sot Kryesia ekzekutive e Sindikatës së Re Korporata Energjetike e Kosovës ka marrë vendim që të protestojmë me gjithë punëtorët e KEK-ut, para Qeverisë së Republikës së Kosovës më 14.02.2019 duke filluar nga ora 11:00. Arsyeja e protestës është që të kërkojmë të tërhiqet KEK-un nga Ligji për paga, duke pasur parasysh se punëtorët e KEK-ut marrin paga nga djersa e tyre, nga buxheti që buron nga prodhimi i energjisë elektrike, e jo nga buxheti i shtetit”, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësisë e tokave shqiptare

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësinë e tokave shqiptare

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20- vjetorin e Çlirimit të Vushtrrisë. Ai thotë ...