KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Rama: Nga data 10 qershor plazhet në vend do të jenë të hapura për të gjithë pa përjashtim
Edi Rama i fton shqiptarët e Malit të Zi që ta votojnë listën shqiptare dhe të forcojnë partneritetin strategjik me Gjukanoviçin

Kryeministri Rama: Nga data 10 qershor plazhet në vend do të jenë të hapura për të gjithë pa përjashtim

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se nga data 10 qershor plazhet në vend do të jenë të hapura për të gjithë. “Greqia ka vendosur t’i hapë plazhet në korrik, të tjerët nuk kanë vendosur ende, ndërsa ne do t’i hapim nga 1 qershori vetëm për hotelet dhe pas 10 qershorit për të gjithë, pa përjashtim”, ka deklaruar Rama. Ai ka deklaruar se gjatë kësaj jave do të ngrihet një autoritet i përkohshëm licencues i plazheve nga subjektet private, ndërkohë që të gjitha të ardhurat do t’u kalojnë bashkive. “Asnjë kontratë nuk do të njihet nëse nuk miratohet nga ky autoritet dhe asnjë bashki nuk mund të japë kontratë të re pa miratimin e autoritetit”, ka deklaruar Rama.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i FSK-së, Anton Quni niset për vizitë zyrtare, në Turqi

Ministri i FSK-së, Anton Quni niset për vizitë zyrtare, në Turqi

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Anton Quni, me ftesë zyrtare të homologut të tij turk, ...