Kryeministri Haradinaj: Besimi në të mirën dhe sakrifica për të tjerët janë virtyte të popullit tonë

Kryeministri, Ramush Haradinaj, pritet të takohet me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pritet të takohet nesër me kryeministren e  serbe, Ana Bërnabiq. Ky takim do të ndodh  pas ftesës së Kancelarit austriak, Sebastian Kurz, dhe ftesës së tij për takim me për liderët e vendeve të  Ballkanit perëndimor. Të ftuar janë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ai i Malit të Zi, Dushko Markoviq, kryeministri i Kosovës, Ramush  Haradinaj  si dhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq. Takimi do të mbahet në Vjenë të Austrisë.

Kontrolloni gjithashtu

Rashit Qalaj

Deputeti, Rashit Qalaj, ka thënë policët serbë që kanë dhënë dorëheqje, mund të kthehen në punë me një vendim të Qeverisë

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj ka thënë policët serb që …