KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u ka shprehur mirëseardhje shqiptarëve të Kosovës në Shkodër
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u ka shprehur mirëseardhje shqiptarëve të Kosovës në Shkodër

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shprehur mirëseardhje të gjithë shqiptarëve nga Kosova të cilët kanë shkuar në Shkodër, për të përcjellë ndeshjen e futbollit  mes Kosovës dhe Kroacisë ndërsa ka thënë se të gjithë jemi me ju. Në një postim të tij ai ka shkruar  “Mirë se vjen Kosova sonte në Shkodër. Rruga e mbarë Shqipërisë në Lihtenshtein. Një mbrëmje zemrash kuqezi, për dy skuadrat që do të lidhin kombin përpara ekranit,  kudo ku jetojnë shqiptarët …Suksese,  jemi të gjithë me ju, ka shkruar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, disa orë para ndeshjes.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...