Haley

Kryetari amerikan, Donald Trump ka pranuar dorëheqjen e ambasadores amerikane në OKB, Nikki Haley

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka pranuar dorëheqjen e ambasadores amerikane në OKB, Nikki Haley. Zonja Haley nuk e konfirmoi lajmin kur u pyet gjatë një vizite sot në Shtëpinë e Bardhë, por një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit tha se ajo ua bëri të ditur vendimin ndihmësve të saj sot në mëngjes. Zëdhënësja e Shtëpisë Sarah Sanders tha se Presidenti Trump dhe zonja Haley pritet të takohen së shpejti. Në një koment Trump shkruante: “Njoftim i rëndësishëm me miken time Nikki Haley në Zyrën Ovale.

Kontrolloni gjithashtu

Rexhep Selimi

Mbrojtja e Rexhep Selimit, ka kërkuar lirimin e tij nga paraburgimi deri në 30 ditë para fillimit të gjykimit

Në përgjigje ndaj kërkesës së Zyrës së Prokurorit të Gjykatës Speciale, avokati i  Rexhep Selimit, …