Airport Adem Jashari
kek
tv dielli
MIT
Fillimi / Institucionet / Kryetari Haliti nderon me mirënjohje figurën e atdhetarit Muharrem Kurteshi

Kryetari Haliti nderon me mirënjohje figurën e atdhetarit Muharrem Kurteshi

Kryetari i Komunës ë Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor ka pritur një delegacion të familjes së ish-atdhetarit Muharrem Kurteshi nga fshati Ballancë e Vitisë. Me këtë rast Kryetari Haliti tha se Komuna e Vitisë, e ka parë të arsyeshme ta nderoi figurën e atdhetarit Muharrem Kurteshi me një mirënjohje të cilët ja dorëzoj familjes Kurteshi. Përndryshe sipas një njoftimi të Këshillit të fshatit Ballancë, ish atdhetari Muharrem Kurteshi, do të nderohet me urdhrin “Heroi i Kosovës” nga Presidenti i Republikës së Kosovës dhe atë në përvjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës me 17 Shkurt.

Kontrolloni gjithashtu

Shell Kosova dhe UNFPA ndihmojnë Malishevën në këtë periudhë të karantinës

Rrjeti i pompave të derivateve “Shell Kosova” ka sjellë në Malishevë, përkatësisht ja ka dorëzuar ...