Fillimi / Institucionet / Kryetari Haliti vizitoi fshatin Sllatinë të Epërme të Vitisë, për të parë nga afër punimet në mbjelljen e pemëve dekorative

Kryetari Haliti vizitoi fshatin Sllatinë të Epërme të Vitisë, për të parë nga afër punimet në mbjelljen e pemëve dekorative

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka vizituar fshatin Sllatinë të Epërme, ku janë duke u mbjellë pemë dekorativ. Me këtë rast ai potencoi se kjo komunë vazhdimisht është përkujdesur për një mjedis të pastër si dhe për krijimin e sa më shumë hapësirave gjelbëruese për qytetarët duke shtuar se kjo është në të mirën e shëndetit të tyre por edhe të faunës. Ai bëri me dije se krijimi i hapësirave të tilla gjelbëruese do të vazhdojnë edhe në lokalitetet e tjera. Përndryshe më parë kjo komunë pos që ka bërë largimin e deponive të shumta ilegale të mbeturinave i ka shndërruar ato në hapësira gjelbëruese për të gjithë qytetarët.

Kontrolloni gjithashtu

Bilanci i sotëm me COVID në Malishevë: 1 i vdekur dhe 7 raste të reja

COVID-19, sot i ka marrë jetën një personi nga Komuna e Malishevës, ndërsa janë regjistruar ...