Fillimi / Lajmet / Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj kërkon dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit
Ramush Haradinaj: Deklaratat e Besnik Bislimit për arkivat e UÇK-së burojnë nga ato të Albin Kurtit në Bruksel

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj kërkon dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në rrjetin social ka kërkuar dorëheqjen e Albin Kurtit nga posti i kryeministrit të Kosovës. Ai ka thënë se nuk po merr përgjigje nga Kurti për pyetjet e shumta që i ka shtruar atij përderisa Kurti po angazhon hajdut të vegjël të dalin nëpër televizione. Haradinaj ka vazhduar me pyetje ndaj Kurtit se pse po i dëmton prodhuesit vendor duke ia hequr Serbisë taksën për prodhimet e subvencionuara nga Serbia, duke i thënë se nuk e ka vendosur reciprocitetin kur e ka hequr taksën. Më tej ai ka pyetur Kurtin se a po marrin qytetarët kujdesin e duhur shëndetësor dhe se a i ka vizituar spitalet që të shoh përpjekjet titanike të mjekëve e stafit mjeksor, duke i kujtuar atij se me 2 gusht u krenua që mundi pandeminë dhe hoqi nga puna profesionistët mjekësorë.

Kontrolloni gjithashtu

Grupi parlamentar i AAK-së ka iniciuar debatin parlamentar në Kuvend lidhur me ngritjen e çmimeve të produkteve elementare

Besnik Tahiri: Të enjten mbahet seancë për rritjen e çmimeve të energjisë, por ne do ta kundërshtojnë me çdo kusht

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri  tha se të enjten do të mbajnë ...