tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim dhe ka biseduar me anëtaren e Senatit të Francës, Helen Mouret
Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim dhe ka biseduar me anëtaren e Senatit të Francës, Helen Mouret

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim dhe ka biseduar me anëtaren e Senatit të Francës, Helen Mouret

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot anëtaren e Senatit të Francës, Helen Mouret, me të cilën ka biseduar për zhvillimet në Kosovë dhe në rajon. Thaçi u shpreh se Kosova ka zhvilluar një proces elektoral shembullor dhe se tani pret formimin e qeverisë së re. “Kosova ka një demokraci të avancuar dhe  pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve pret që shpejt të formohet qeveria që do të shtyjë përpara proceset e rëndësishme për vendin. Ai theksoi se Kosova dhe i tërë Ballkani Perëndimor pret përkrahje më konkrete nga BE-ja, meqë  ka përmbushur kushtet për liberalizim të vizave dhe pret vendim meritor nga BE dhe shtetet anëtare të BE-së,  ka saktësuar Thaçi. Ndërkohë Senatorja, Mouret, u shpreh se Franca përkrah perspektivën evropiane të Kosovës dhe Ballkanit Perëndimor.

Kontrolloni gjithashtu

Dardan Molliqaj: Albin Kurti po e bënë kurban Glauk Konjufcën me të vetmin qëllim që të vij në pushtet

D. Molliqaj: Grenell, Palmer dhe Kosnett demantuan Kurtin në pretendimin e tij për një marrëveshje sekrete

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka deklaruar se “aftësia e Albin Kurtit për t’i përkthyer ...