KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj merr mbështetje për mbrojtjen e projektit për vlerat kombëtare nga shtëpia e Jakup Krasniqit
Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj merr mbështetje për mbrojtjen e projektit për vlerat kombëtare nga shtëpia e Jakup Krasniqit

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj merr mbështetje për mbrojtjen e projektit për vlerat kombëtare nga shtëpia e Jakup Krasniqit

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, sonte së bashku me sekretarin e përgjithshëm, Bilall Sherifi, sekretarin organizativ Enver Hoti dhe kandidatët për deputetë, Mehdi Thaçi dhe Avdyl Krasniqi, kanë qëndruar në shtëpinë e mikut të tij, njëherit kryetarit të Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqit, për të biseduar me bashkëluftëtarë të Negrocit dhe struktura të Nismës në këtë fshat. “Aspak e lehtë për të gjithë ne të diskutonim pa prezencën fizike të bacit Jakup, i cili padrejtësisht nuk është në vendlindjen e tij për të cilën dha kontribut mbi 50 vjet”, ka shkruar Limaj. Ai gjithashtu, gjatë këtij bashkëbisedimi të hapur, ka kërkuar mobilizim për të mbështetur vizionin dhe projektin e tij në mbrojtje të vlerave kombëtare në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...