Fillimi / Lajmet / Kryetari i PD-së, Lulzim Basha iu ka përgjigjur disa deklaratave të Sali Berishës, në “Foltoren” e Bilishtit
Kryetari i PD-së Lulzim Basha, shpërfillë nismën e Sali Berishës, për datën e mbajtjes së Kuvendit të partisë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha iu ka përgjigjur disa deklaratave të Sali Berishës, në “Foltoren” e Bilishtit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu ka përgjigjur deklaratave të Sali Berishës për rastin “Toyota Yaris”, në “Foltoren” e Bilishtit. Basha deklaron se e vetmja dosje dhe e vetmja çështje është ajo ‘non grata’ nga Amerika. Është kjo çështje që e detyron Sali Berishën të bjerë kaq poshtë me shpresën se do ta shndërrojë PD-në në mburojë të interesave personale. Nuk ka gjë më të ulët se të përdorësh demokratët dhe ndjeshmëritë e tyre si mish për top për hallin tënd personal”, shkruan Basha. Berisha ka paralajmëruar Bashën se do të nxjerrë dosje të tjera kundër tij, duke i përmendur “Toyota Yaris” dhe atë “Muzin”. Berisha e  Basha tani  akuzojnë njëri-tjetrin për dosje e korrupsion, por asnjëti nuk flasin për korrupsionin e përbashkët, që e kanë mbuluar mirë.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Rritja e infektimeve dhe rasteve të vdekjes nga virusi korona ishte e befasishme dhe e paparashikuar

Kurti: Me rikthimin në punë të bllokut B2 Kosova për çdo orë do t’i paguajë rreth 50 mijë euro import më pak

Kryeministri, Albin Kurti e ka vlerësuar lart rikthimin në funksion të bllokut B2. Ai ka ...