Fillimi / Lajmet / Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi e pret në takim ambasadorin e austriak në Kosovë, Christoph Weidinger
Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi e pret në takim ambasadorin e austriak në Kosovë, Christoph Weidinger

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi e pret në takim ambasadorin e austriak në Kosovë, Christoph Weidinger

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka pritur sot ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger, me të cilin ka biseduar për zhvillimet në Kosovë dhe bashkëpunimin mes dy vendeve. “Austria vazhdon të mbështesë Kosovën në të gjitha fushat e zhvillimit dhe në rrugën e integrimeve euro atlantike. Në takim me ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger, diskutuam për miqësinë historike të dy popujve tanë si dhe përkrahjen për fuqizimin e shtetit të Kosovës. Po ashtu, u dakorduam se bashkëpunimi ynë edhe mund të thellohet edhe të begatohet me përmbajtje të reja, me interes të ndërsjellë”, ka shkruar Krasniqi.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i dorëzoi një kërkesë Avokati i Popullit për ta shqyrtuar shkarkimin e saj nga Vjosa Osmani

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i ka dorëzuar një kërkesë Avokatit të  Popullit për ...