Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga pozita e kryetarit të Partisë Socialdemokrate
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga pozita e kryetarit të Partisë Socialedemokrate

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga pozita e kryetarit të Partisë Socialdemokrate

Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetarit të partisë. Ai përmes një shkrimi në rrjetin social ka thënë se tashmë brenda kësaj partie janë organizuar zgjedhjet e reja, duke bërë të ditur se ai nuk do të kandidojë më për asnjë pozitë brenda partisë. Këtë veprim të tij e ka nxitur edhe rezultati në zgjedhjet e 6 tetorit ku përgjegjësinë e humbjes Ahmeti ia hedhë vetës se tij si lideri i partisë. Ai ka theksuar se nuk do të marr asnjë angazhim tjetër në asnjë institucion tjetër por do të jetë i fokusuar plotësisht në përmbushjen e premtimeve të dhëna në vitin 2017 në komunën e Prishtinës.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Bekimi, Bedriu, Eltoni, Përmeti, Bashkimi dhe Jusufi para jetës së tyre e kishin lirinë e popullit të shtypur

Haradinaj: Bekimi, Bedriu, Eltoni, Përmeti, Bashkimi dhe Jusufi para jetës së tyre e kishin lirinë e popullit të shtypur

Ish-komandanti i Zonës Operative të Dukagjinit, Ramush Haradinaj i ka përkujtuar bashkëluftëtarët e tij të ...