KEK
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti dhe Isa Mustafa takohen nesër për të diskutuar rreth formalizimit të bashkëqeverisjes
Albin Kurti Isa Mustafa

Albin Kurti dhe Isa Mustafa takohen nesër për të diskutuar rreth formalizimit të bashkëqeverisjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se nesër do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Kandidati për kryeministër i cili ka fituar zgjedhjet e 6 tetorit thotë se nesër me Mustafën do të diskutohen për gjitha çështjet e hapura, përfshirë postet ministrore dhe çështjen e emërimit të presidentit. Kurti edhe një here u shpreh i vendosur për mos koalicion me Listën Serbe, teksa tha se edhe ndarja e ministrive është çështje e negociatave. “Kryeministrin e ka përcaktuar populli me 6 tetor, ministritë janë të diskutueshme”, theksoi ai.

Kontrolloni gjithashtu

KQZ: Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, nuk është certifikuar për të qenë pjesë e garës për zgjedhjet e 14 shkurtit

KQZ: Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, nuk është certifikuar për të qenë pjesë e garës për zgjedhjet e 14 shkurtit

Burime brenda Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, njoftuan se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk ...