MIT KS
Fillimi / Institucionet / Kryetari Jashari ka vazhduar vizitat tek familjet e dëshmorëve me rastin e 21 vjetorit të çlirimit të komunës

Kryetari Jashari ka vazhduar vizitat tek familjet e dëshmorëve me rastin e 21 vjetorit të çlirimit të komunës

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtaku si dhe drejtorin e Kulturës, Abdyl Ymeri, kanë vazhduar vizitat tek familjet e dëshmorëve me rastin e 21 vjetorit të çlirimit të komunës, në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin dhe sakrificën e jashtëzakonshme.  “Ashtu siç edhe e kemi planifikuar që të shënojmë 18 qershorin, gjatë vizitës tek këto familje dhuruam mirënjohje për dëshmorët: Sokol F Rama, Kajtaz M Muharremi, Muhamet Sh Fazliu, Musa A Rexha, Remzi B Maksuti, Xhemshir A Islami, Nebih Meha, Tahir Meha, Beqir Meha, Naser A Kodra, Avdullah K Kodra dhe Adem Lushtaku, të cilët nuk kursyen as jetën e tyre për lirinë dhe pavarsinë e Kosovës”, tha Kryetari Jashari. Kryetari tutje tha se familjet e dëshmorëve janë nderi dhe historia jonë e lavdishme, janë simbol i vlerave tona kombëtare e historike. “Ato duhet trajtuar me kujdes të veçantë dhe respekt të vazhdueshëm për kontributin e tyre në jetësimin e idealeve tona shekullore. Vizitat tek familjet e dëshmorëve vazhdojnë ditëve në vijim”, bëri të ditur Jashari.

Lavdi dëshmorëve të kombit!

Kontrolloni gjithashtu

Bilanci i sotëm me covid-19 në Malishevë, 2 të shëruar, 2 raste të reja dhe 1 i vdekur

Bilanci i sotëm i situatës me COVID-19, në Komunën e Malishevës, është 2 të shëruar, ...