mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Institucionet / Kryetari Latifi vizitoi fermerin Ekrem Duraku nga Krusha e Madhe

Kryetari Latifi vizitoi fermerin Ekrem Duraku nga Krusha e Madhe

Fermeri Ekrem Duraku nga Krusha e Madhe është shembull i një fermeri të suksesshëm! Ekremi ka 25 ari serra dhe kultivon perime si: tranguj, speca dhe sallatë të gjelbër. Këtë e tha kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, i cili vizitoi këtë fermer, duke shtuar se Komuna e Rahovecit mbetet e përkushtuar që ta ndihmojë Ekrem Duraku, por edhe fermerë të tjerë në zhvillimin dhe rritjen e prodhimit të perimeve, duke i ofruar mbështetje të duhur institucionale.

Kontrolloni gjithashtu

Ka filluar asfaltimi i parkingjeve në qytein e Skenderajt

Në kuadër të investimeve infrastrukturore që po bëhen në çdo pjesë të komunës së Skenderajt, ...