Kryetari Ramosaj ka  pritur në takim profesorin e nderuar, Prof. Dr. Sylë Tahirsylaj

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, ka  pritur në takim profesorin e nderuar, Prof. Dr. Sylë Tahirsylaj, i cili i ka dorëzuar stemën e qytetit të Deçanit në shenjë mirënjohje dhe respekti për kontributin shumëvjeçar. Njëherit nga ky takim u morr iniciativa që njerëzit e këtij qyteti të cilët kanë lënë gjurmë në shkencë, kulturë dhe çështje kombëtare, të pajisen me mirënjohje të qytetit, dekorat kjo tani më e themeluar. Po ashtu profesorit Tahirsylaj, i uruan edhe ditëlindjen duke i dëshiruar shëndet dhe jetë të gjatë!

May be an image of 5 people and people standing

Kontrolloni gjithashtu

KRYETARI LATIFI TAKON FORCAT E SIGURISË SË KOSOVËS

Pjesëtarët e Gardës Kombëtare me kuadrot profesionale xheniere, OR-6 Fitim ZULLUFI, OR-6 Naim BEKA, OR-5 …