KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka diskuton më kryesuesin e KGjK-së, Skënder Çoçaj për verifikimin e kandidatëve për deputet
Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka diskuton më kryesuesin e KGjK-së, Skënder Çoçaj për verifikimin e kandidatëve për deputet

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka diskuton më kryesuesin e KGjK-së, Skënder Çoçaj për verifikimin e kandidatëve për deputet

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Skënder Çoçaj. Në këtë takim u diskutua lidhur me procesin e verifikimit të kandidatëve të subjekteve politike, të cilët duan të marrin pjesë në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës, që do të mbahen më 14 shkurt 2021. Daka dhe Çoçaj u dakorduan për bashkëpunim institucional në përmbushjen e detyrimeve ligjore dhe Aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti

Albin Kurti mendon se institucionet duhet ta ndjekin vullnetin e “popullit” të Vetëvendosjes dhe jo t’i vihen përballë atij

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka folur lidhur me vendimin e fundit të Këshillit Gjyqësor ...