Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Gashi: 15 shtatori përmbledh respektin dhe nderimin tonë deri në përulje, për të gjithë dëshmorët e kombit
Kujtim Gashi: 15 shtatori përmbledh respektin dhe nderimin tonë deri në përulje, për të gjithë dëshmorët e kombit

Gashi: 15 shtatori përmbledh respektin dhe nderimin tonë deri në përulje, për të gjithë dëshmorët e kombit

Me rastin e ditës së dëshmorëve së Prizrenit, Kujtim Gashi, ministër në detyrë i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka bërë sot homazhe tek varrezat e qytetit. Gashi tha se 15 shtatori përmbledh respektin për të gjithë dëshmorët. “Homazhe për të rënët, me rastin e ditës së Dëshmorëve të Prizrenit. 15 shtatori përmbledh respektin dhe nderimin tonë deri në përulje, për të gjithë dëshmorët e kombit. Lavdi jetës dhe veprës së dëshmorëve të Komunës së Prizrenit”, ka shkruar Gashi.

Kontrolloni gjithashtu

Hoti e viziton kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz si dhe kullat e familjës Jashari të cilat janë në gjendje të mjerueshme

Hoti e viziton kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz si dhe kullat e familjës Jashari të cilat janë në gjendje të mjerueshme

Kabineti i zgjedhur qeveritar, në ditën e parë të punës, vizitoi kompleksin “Adem Jashari” në ...