MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Kurti: Ende mungon drejtësia për të pagjeturit por edhe ngushëllimi për familjet dhe gjykimet e dënimet për fajtorët
Albin Kurti i ka ka uruar popullin dhe institucionet franceze me rastin e Festës Kombëtare të Francës

Kurti: Ende mungon drejtësia për të pagjeturit por edhe ngushëllimi për familjet dhe gjykimet e dënimet për fajtorët

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në Ditën e të Pagjeturve të Kosovës ka thënë se ende mungon drejtësia dhe e vërteta për të pagjeturit, mungon ngushëllimi për familjet dhe gjykimet e dënimet për fajtorët. Ai thotë se përderisa në Bruksel është diskutuar edhe për çështje të brendshme të Kosovës, fati i të pagjeturve asnjëherë nuk ka marrë vëmendjen e duhur. Kreu i Vetëvendosjes shpreh se në vend se të rritet presioni ndaj Serbisë përgjegjëse për këto krime mizore, pushtetarët e Kosovës luajnë me dhimbjen e pakufishme e mallin e padurimtë për të pagjeturit.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Jashtëm, Behxhet Pacolli takon ministrin e Shtetit për Punë të Jashtme të Katarit, Soltan bin Saad Al-Muraikhi

Ministri i Jashtëm Behxhet Pacolli takon ministrin e Shtetit për Punë të Jashtme të Katarit, Soltan bin Saad Al-Muraikhi

Zëvendëskryeministri i parë në detyrë i Kosovës, Behxhet Pacolli është takuar të dielën me ministrin ...