MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kurti: Një konflikt i ri Kosovë – Serbi nuk do të mund të lokalizohej, shqiptarët veprojnë si një komb kundër Serbisë
Kryeministri Kurti: Epopeja e UÇK-së ndryshoi popullin dhe historinë sepse kishin vënë shtetin mbi familjen

Kurti: Një konflikt i ri Kosovë – Serbi nuk do të mund të lokalizohej, shqiptarët veprojnë si një komb kundër Serbisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Abin Kurti, ka folur sërish rreth idesë për shkëmbim të territoreve. Ai ka hedhur poshtë këtë ide duke shtuar se prapa saj qëndron ideja e kryetarit serb Vuçiq për të ndarë Kosovën dhe pastaj, siç tha si, përmes demarkimit të kufirit me kroatët, të ndajë Bosnjën dhe Hercegovinën, dhe  e gjithë kjo i shkon përshtati Rusisë”. Kurti paralajmëroi se një konflikt i ri mes Kosovës dhe Serbisë nuk do të mund të lokalizohej pasi që kundër Serbisë, shqiptarët veprojnë si një komb. Tutje ai është shprehur se nuk ka shkëmbim territori pa gjakderdhje, duke shtuar se gjithmonë do të ketë shqiptarë dhe serbë në të dy anët e kufirit.

Kontrolloni gjithashtu

BSPK: Kushtetuesja ia mohojë mundësinë 62 mijë punëtorëve për të përfituar nga puna e tyre

BSPK: Gjykata Kushtetuese ia mohojë mundësinë 62 mijë punëtorëve për të përfituar nga puna e tyre

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës e ka kundërshtuar anulimin e Ligjit të Pagave ...