kek
akp deri me 5 maj
MIT
mbpzhr 2018
valamobile
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Kuvendi i Kosovës sot e vazhdon seancën plenare, në rend dite është votimi i propozim-rezolutës për dialogun
Kuvendi i Kosovës gjatë vitit 2018 janë miratuar vetëm 75 ligje, nga 177 sa ishin gjithsej në agjendë për t'u miratuar

Kuvendi i Kosovës sot e vazhdon seancën plenare, në rend dite është votimi i propozim-rezolutës për dialogun

Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën plenare e ku në rend të ditës janë 33 pika. Pika e parë e kësaj seance është votimi i propozim-rezolutës nga debati parlamentar lidhur me angazhimet e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për përfshirjen e “shkëmbimit të territoreve” apo “korrigjim të kufijve” në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Kjo seancë pritet të fillojë në ora 11:00. Kujtojmë se kjo rezolutë për “shkëmbimit të territoreve” apo “korrigjim të kufijve” në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, u inicua nga Lidhja Demokrtatike e Kosovës dhe në seancën e kaluar dështoi të votohet për shkak të mungesës së votave të mjaftueshme.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...