MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / LDK e konfirmon se nuk do të bëjë koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës
LDK e konfirmon se nuk do të bëjë koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës

LDK e konfirmon se nuk do të bëjë koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka përfunduar mbledhjen e kryesisë në të cilën është rikonfirmuar se nuk do të kenë koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës. Zëdhënësi për media i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa tha se gjatë kësaj mbledhja kanë rikonfirmuar se si LDK nuk do të hyjnë në koalicion me PDK-në. Ai tha se në takimin e radhës të kryesisë i cili pritet të mbahet të hënën në mëngjes, do të diskutohet për koaliconin e mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje dhe se si partia më e madhe u takon kryeministri. Mustafa tha se po ashtu tha se në takimin e radhës të kryesisë do diskutojnë edhe për mandatarin e tyre për kryeministër. Sipas tij, janë hapur diskutime për mandatarin por të hënën do të përmbyllet ky diskutim të hënën në mëngjes. Ai është pyetur për arsyet që nuk kanë marrë pjesë në këtë takim Lutfi Haziri dhe Agim Veliu, megjithatë tha se nuk është i sigurt për mospjesëmarrjen e tyre.

Kontrolloni gjithashtu

LV dhe LDK-së po vazhdojnë të hedhin akuza në drejtim të njëra-tjetrës, deri sa i refuzojnë oferatat në mes tyre

LV dhe LDK-së po vazhdojnë të hedhin akuza në drejtim të njëra-tjetrës, deri sa i refuzojnë oferatat në mes tyre

Lëvizja Vetëvendosje e Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po merren vesh për koalicion tash e ...