MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Lekaj bënë të ditur se ka nënshkruar kontratë në vlerë prej 8 milionë e 256 mijë euro për rrugën Dollc – Gjakovë
Lekaj bënë të ditur se ka nënshkruar kontratë në vlerë prej 8 milionë e 256 mijë euro për rrugën Dollc – Gjakovë

Lekaj bënë të ditur se ka nënshkruar kontratë në vlerë prej 8 milionë e 256 mijë euro për rrugën Dollc – Gjakovë

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar për fillimin e punëve brenda disa ditësh të dy segmenteve të rrugës Dollc- Gjakovë. Ai ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë në vlerë prej 8 milionë e 256 mijë euro. “Gjersa punët në segmentin e parë të rrugës nacionale Dollc – Gjakovë po zhvillohen, brenda disa ditëve do të fillojnë punimet edhe në dy segmente të tjera. Për këtë sapo nënshkrova kontratat në vlerë totale mbi 8 milionë e 256 mijë euro”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa nuk do të takohen sot për të biseduar rreth koalicioni

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa nuk do të takohen sot për të biseduar rreth koalicionit

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka njoftuar se nuk do të takohet sot me ...