tv dielli
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Vetëvendosje e mbledh kryesinë e partisë, por nuk është konfirmuar nëse ata do të takohen sot më LDK-në
Lëvizja Vetëvendosje nën presionin e kohës e mbledh sërish Kryesinë e saj

Vetëvendosje e mbledh kryesinë e partisë, por nuk është konfirmuar nëse ata do të takohen sot më LDK-në

Lëvizja Vetëvendosje ka mbledhur kryesinë e partisë. Në selinë e kësaj partie kanë arritur kryekuvendari Glauk Konjufca, deputeti Rexhep Selimi, Arbërie Nagavci e Fitore Pacolli. Ndërkohë edhe pse në media është raportuar për një takim të mundshëm mes kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së Isa Mustafa, një gjë e tillë nuk është konfirmuar ende. Zëdhënësi i këtij subjekti politik, Arlind Manxhuka ka thënë se ende nuk ka asgjë zyrtare. Gjatë ditës së djeshme të dyja partitë kanë deklaruar se janë të gatshme për të vazhduar bisedimet për arritjen e një marrëveshje për koalicion qeverisës.

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...