Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Lëvizja Vetëvendosje: Kryeprokurori Aleksandër Lumezi nuk ka arritur t’i përmbush premtimet e tij
Lëvizja Vetëvendosje: Kryeprokurori i Shtetit Aleksandër Lumezi nuk ka arritur t'i përmbush premtimet e tij

Lëvizja Vetëvendosje: Kryeprokurori Aleksandër Lumezi nuk ka arritur t’i përmbush premtimet e tij

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu dhe Glauk Konjufca në një konferencë për medie kanë folur rreth protestës të cilët do të mbahet të premten nga ky subjekt, para Prokurorisë së Shtetit. Sipas tyre, Kryeprokurori Aleksandër Lumezi nuk ka arrite t’i përmbush premtimet e tij lidhur me hetimet për Krimet e Luftës dhe luftimin e krimit dhe korrupsionit. Veç tjerash Haxhiu, i ka përmendur Kryeprokurorit Lumezit se deri ku kanë shkuar hetimet për për 53 milionët e Bechtel Enkas, rastin e Contour Globalit, Subvencionet te Ministrisë së Bujqësisë, dhe për librin personal të Hashim Thaçit dhe për lobimin që ka bërë ai për idenë e korrigjimit të kufijve. Ndërsa deputeti Glauk Konjufca tha se asnjëherë si tani krimi i organizuar dhe korrupsioni nuk kanë qenë më të fuqishme se tani. Konjufca me ironi ka thënë se shteti nuk e ka kap drejtësinë, por, është një vallëzim tango nga ana e Qeverisë dhe e Kryeprokurorit Lumezi.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli thotë se ai do të jetë kandidat për kryeministër dhe se premtimet që i ka mbajtur deri më tani i ka realizuar

Veseli thotë se ai do të jetë kandidat për kryeministër dhe se premtimet që i ka mbajtur deri më tani i ka realizuar

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka folur pas shpërbërjes së Kuvendit. Para gazetarëve, Veseli ka ...