mbpzhr 2018
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Qalaj thotë se mbajtja e zgjedhjeve lokale në veri të vendit ka ndikuar në tensionim të situatës në këtë pjesë
Qalaj thotë se mbajtja e zgjedhjeve lokale në veri të vendit ka ndikuar në tensionim të situatës në këtë pjesë

Qalaj thotë se mbajtja e zgjedhjeve lokale në veri të vendit ka ndikuar në tensionim të situatës në këtë pjesë

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se mbajtja e zgjedhjeve lokale në veri të vendit ka ndikuar në tensionim të situatës në këtë pjesë. “Në veri kemi situatë stabile edhe pse e tensionuar bukur shumë pas këtyre zgjedhjeve në Mitrovicë. Edhe qytetarët në veri janë të tensionuar se nuk kanë shërbime të duhura të mundshme”, ka deklaruar Qalaj gjatë raportimit në Komisionin për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve. Shefi i policisë ka paralajmëruar ndryshime që do të ndodhin në disa stacione policore në atë pjesë.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin dhe garantuar sundimin e ligjit mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Kadri Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka takuar një biznesmen që ishte viktimë e ...