kek
mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Liderët e opozitës në Shqipëri sërish i kanë ftuar qyetarët shqiptarë që të protestojnë sot në Tiranë
Liderët e opozitës në Shqipëri sërish i kanë ftuar qyetarët shqiptarë që të protestojnë sot në Tiranë

Liderët e opozitës në Shqipëri sërish i kanë ftuar qyetarët shqiptarë që të protestojnë sot në Tiranë

Liderët e opozitës në Shqipëri Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë ftuar qytetarët në një protestë masive në Tiranë e cila do të mbahet sot në orën 20:00. Ata kanë thënë se nuk do të ndërmarrin asnjë hap prapa deri në përmbushjen e kërkesave të tyre për dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama. Kryetari i PD-së betejën e opozitës e ka quajtur ‘përballje me qeverinë kriminale’. Edhe kryetarja e LSI-së, ka bërë thirrje për protestë. Kjo është protesta e dhjetë me radhë e opozitës. Ajo mbahet në ditën kur Kuvendi i Shqipërisë do të diskutojë formimin e një komisioni për të shqyrtuar nëse kryetari i vendit Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën ku me anë të një dekreti shtyu zgjedhjet lokale, nga i cili vendim do të varet edhe shkarkimi i tij.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Nuk ka kuptim të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit

Haradinaj: Nuk ka zgjedhje të reja në Kosovë, duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet ...