KEK
Fillimi / Lajmet / Dushko Markoviq: Marrëveshja e Demarkacionit Kosovës – Mali Zi është ratifikuar nga dy shtetet dhe kjo çështje është e mbyllur
Markoviq: Marrëveshja e Demarkacionit Kosovës - Mali Zi është ratifikuar nga dy shtetet dhe kjo çështje është e mbyllur

Dushko Markoviq: Marrëveshja e Demarkacionit Kosovës – Mali Zi është ratifikuar nga dy shtetet dhe kjo çështje është e mbyllur

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka thënë se Marrëveshja e Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi është ratifikuar në Kuvendet e dy shteteve dhe kjo çështje, sipas tij, është e mbyllur. Ai deklarimet për çëshjen e demarkacionit i ka bërë duke komentuar edhe deklaratat e Albin Kurtit, lidhur me atë se çështja e demarkacionit me Malin e Zi nuk është e mbyllur. Ai ka shtuar se ndjehet i lumtur për mesazhet pozitive, që fituesi i zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti, i ka dërguar në drejtim të shtetit të tij. “Mali i Zi është gjithmonë i gatshëm për dialog, gjithmonë i gatshëm për të dëgjuar palën tjetër, por natyrisht edhe për të mbrojtur pozicionin dhe interesin e vet pa kompromis dhe në vazhdimësi”, tha ai.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ...