Marrëveshja për Demarkacionin gjatë javës do të dërgohet për ratifikim në Kuvendin e Kosovës

Zyrtarisht është bërë e ditur se Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi do të dërgohet gjatë kësaj  jave për ratifikim në Parlamentin e Kosovës. Informatën për mediet e ka publikuar Sokol Havolli, këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa. Po kështu partitë opozitare AAK dhe Nisma tashmë kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre në seancën plenare, ku pritet  nga deputetët  që të debatohet çështja e Demarkacionit me Malin e Zi.

Kontrolloni gjithashtu

Zgjim Hyseni: Kurti nuk do të pranojë një koalicion me PDK-në me një rezultat të ulët të votave

Zgjim Hyseni nga PSD, deklaroi se kryeministri Albin Kurti, edhe gjatë kohës kur ishte në …