Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Ekonomia / Masa e reciprocitetit ndaj Serbisë do të diskutohet në Bruksel
‘Die Press’: Serbia humb 60 mijë euro në ditë nga bllokada e Kosovës

Masa e reciprocitetit ndaj Serbisë do të diskutohet në Bruksel

Vendimi i institucioneve shtetërore të Kosovës  për masa reciprociteti ndaj kamionëve dhe maunave serbe që bartin naftë dhe gaz, do të vazhdojë të mbetet në fuqi edhe më tej. Bllokada që Qeveria e Kosovës u ka bërë automjeteve nga Serbia, si kundërpërgjigje ndaj pengesave që shkaktojnë autoritetet serbe, pritet të zgjidhet vetëm gjatë javës së ardhshme. Kjo çështje, sipas zyrtarëve serbë, ka gjasa të shtrohet në takimin e radhës në kuadër të bisedimeve teknike që mbahen në Bruksel. Të dyja palët janë pajtuar që duhet gjetur një zgjidhje afatgjate për këtë çështje dhe, javën e ardhshme kjo do të diskutohet në një takim të veçantë në nivelin e ekspertëve.

Kontrolloni gjithashtu

Vetëvendosje: Ambasadorët e QUINT-it janë ftuar me qëllim të heqjes së çfarëdo dyshimi tek ta mbi pajtimin e palëve

Vetëvendosje: Ambasadorët e QUINT-it janë ftuar me qëllim të heqjes së dyshimit lidhur me pajtimin e palëve

Nga Vetëvendosje kanë folur përsëri për ftesën që i është bërë ambasadorëve të QUINT-it për ...