KEK
Fillimi / Lajmet / Matthew Palmer: Qeveria e ardhshme e Kosovës t’i trajtojë problematikat që janë në interes të qytetarëve
Matthew Palmer: Qeveria e ardhshme e Kosovës t'i trajtojë problematikat që janë në interes të qytetarëve

Matthew Palmer: Qeveria e ardhshme e Kosovës t’i trajtojë problematikat që janë në interes të qytetarëve

Emisari i posaçëm i Sekretarit të Shtetit të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, vlerëson se administrata Biden do të vazhdojë të ketë të njëjtën qasje në Ballkan, “të qëndrueshme e të vijueshme”, sikur të gjitha administratat e deritashme. Ai tha se SHBA-ja mirëpret qeverinë e re që do të dalë nga zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë dhe se do të jetë partnere e saj. Po ashtu, pret prej saj të trajtojë tema e problematika të ndryshme në interes të qytetarëve dhe paqes në rajon. Palmer gjithashtu pret një ekonomi të gjallëruar e cila do t’i bind të rinjtë që të besojnë se e ardhmja e tyre është më e mirë në Kosovë se sa në emigracion.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti

Albin Kurti mendon se institucionet duhet ta ndjekin vullnetin e “popullit” të Vetëvendosjes dhe jo t’i vihen përballë atij

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka folur lidhur me vendimin e fundit të Këshillit Gjyqësor ...