Qeveria e Kosovës vlerëson se raporti i Bankës Botërore është plotësisht i pa vërtetë dhe i pa bazuar

Mblidhet Këshilli i Sigurisë së Kosovës

Gjendja e rënduar për shkak të sulmit të armatosur nga grupe të organizuara kundër Policisë së Kosovës në pjesën veriore të vendit, ka bërë që të thirret mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Kjo mbledhje është konfirmuar nga kryeministri, Albin Kurti. Autoritet më të larta të vendit, kryetarja, Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca dhe kryeministri, Albin Kurti kanë thënë akuzuar Serbinë se ajo qëndron mbrapa këtyre grupeve kriminale që kanë sulmuar Policinë e Kosovës dhe se ky është sulm ndaj sovranitetit të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Memli Krasniqi

Memli Krasniqi: Dje ishte një ditë e hidhur për Kosovën, pasi dështoi të anëtarësohet në Këshillin e Evropës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se sot është një ditë …