MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Të shtunën në Pejë mbahet Akademi në shënim të 20 vjetorit të rënies së dëshmorëve të Brigadës 136 “Rugova”
Më 17 korrik do të përkujtohet 21 vjetori i Epopesë së Rahovecit dhe luftimeve që bënë krenarë gjithë popullin shqiptar

Të shtunën në Pejë mbahet Akademi në shënim të 20 vjetorit të rënies së dëshmorëve të Brigadës 136 “Rugova”

Më rastin e shënimit të 20 vjetorit të rënies së dëshmorëve të Brigadës 136 “Rugova” nën përkujdesjen e kryeministrit të Republikës së Kosovës, z. Ramush Haradinaj mbahet Akademi përkujtimore dhe disa aktivitete sipas kësaj agjende. Më 18 prill 2019 në orën 11:00 nderohen dëshmorët në Fierzë (Novosellë), ndërsa në orën 11:30 nderohen dëshmorët në Pejë. Më datën 19 prill 2019 në orën 10:00 bëhen nderime në Shtupeq të Madh, në orën 10:30 nderohen dëshmorët në Pepaj, Pecaj e në Stakaj. Në orën 13:30 mbahet orë letrare në shkollën fillore “Përparimi” në Drelaj. Kurse të shtunën në orën 11:00 në teatrin “Istref Begolli” në Pejë mbahet Akademi përkujtimore. 

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj thotë se me nder kam mbrojtur të drejtën tonë, dje, sot dhe do ta mbrojë gjithmonë

Ramush Haradinaj thotë se me nder kam mbrojtur të drejtën tonë, dje, sot dhe do ta mbrojë gjithmonë

Kryeministri i dorëhequr Ramush Haradinaj postoi në rrjetin social një postim pak para nisjes drejt ...